دسته‌بندی نشده

سقوط تیم قدیمی و پرافتخار به دسته سوم به دلیل بدهی مالی

به گزارش اخباره پاریس ژرمن: تیم پرسابقه فوتبال فرانسه به دلیل مشکلات افتصادی به سقوط به دسته سوم فوتبال این کشور محکوم شد. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

سه هفته قبل نهاد ناظر بر حساب‌های مالی باشگاه‌های شاغل در اتحادیه حرفه‌ای فوتبال فرانسه موسوم به DNCG، به دلیل مشکلات اقتصادی رای به سقوط بوردو به لیگ سطح ۳ فوتبال فرانسه داد تا این باشگاه برای فرجام‌خواهی دست به دامن فدراسیون فوتبال فرانسه شود.

بوردو فصل گذشته را با ۹۱ گل خورده به شکلی فاجعه‌بار در قعر جدول لیگ ۱ فرانسه به پایان رساند و جرارد لوپز، مالک این باشگاه باید راه‌کار مناسبی را برای کسری ۴۰ میلیون یورویی حساب‌های مالی باشگاه ارائه می‌کرد، اما دلایل ارائه شده توسط لوپز برای DNCG و فدراسیون فوتبال فرانسه کافی نبوده است.

این در حالی است که لوپز هفته گذشته با طلبکاران باشگاه به توافق رسیده بود که نیمی از بدهی باشگاه را توسط شرکت شخصی‌اش (جوگوبونیتو) پرداخت کند و درآمد ناشی از فروش بازیکنان نیز به طلبکاران ارائه شود. اما هیچ یک از این راه‌کارها هم برای جلوگیری از سقوط بوردو کافی نبود. این در حالی است که اکیپ مدعی شده است که بوردو هنوز این امکان را دارد که به کمیته ملی المپیک فرانسه درخواست فرجام‌خواهی بدهد.

بوردو که تاریخ ۱۲۰ ساله دارد، ۶ قهرمانی در رقابت های لیگ فرانسه را در تالار افتخارات خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید