اخبار پاری سن ژرمن

نگرانی پپ؛ هالند در سیتی دیده نمی‌شود!

به گزارش اخباره پاریس ژرمن:نمایش نه‌چندان خوب ارلینگ هالند برابر بورنموث، سوالاتی را در ذهن هواداران منچسترسیتی و پپ گواردیولا ایجاد کرده است. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

 ارلینگ هالند در جریان پیروزی 4-0 منچسترسیتی مقابل بورنموث در دومین هفته لیگ برتر چندان تاثیرگذار ظاهر نشد. این مهاجم نروژی در 74 دقیقه تنها هشت تماس با توپ داشت و حتی برای 27 دقیقه متوالی یک‌بار هم توپ را لمس نکرد. گرچه یکی از چند لمس توپ او، منجر به پاس گل دوم سیتی به ایلکای گوندوغان شد، اما این ماشین گلزنی به سختی شانسی برای گلزنی و درخشش در بازی مقابل بورنموث در دومین هفته لیگ برتر پیدا کرد. ارلینگ هالند نتوانست در این دیدار با سبک خاص دوندگی خود به خط دفاع عمیق و عقب حریف نفوذ کند و در اواخر مسابقه نیز تعویض شد.

پپ گواردیولا، سرمربی سیتی در این‌رابطه: “هالند شرایط نفوذ نداشت، زیرا پنج بازیکن در فضاهایی تنگ در خط دفاعی حریف وجود داشتند و باید برای این سبک دفاع کردن نیز آماده باشید.”

اما یک مسئله واضح است: اکثر تیم‌های لیگ برتری مانند بورنموث در برابر منچسترسیتی دفاع خواهند کرد. آیا هالند در چنین مسابقاتی به همین شکل نامرئی و بی اثر در زمین باقی می‌ماند؟

گواردیولا گفت: “تصور کنید من ارلینگ هالند هستم و پنج بازیکن جلوی من هستند. شرایط سخت می‌شود و هیچ فضایی پیش رویم وجود ندارد، زیرا کل فضا 16 متر است. این مسئله مربوط به صبر است و در لحظه مناسب فضا نیز پیدا خواهیم کرد. ما باید بدانیم که ارلینگ همیشه در محوطه حاضر خواهد بود. در گذشته سبک دیگری داشتیم، اما حالا ارلینگ هالند را در ترکیب داریم.”

البته این ستاره جوان در دقیقه 9 می‌توانست دروازه حریف را باز کند، اما فیل فودن، ستاره جوان سیتی در موقعیتی فوق العاده با خودخواهی خودش به سمت دروازه بورنموث ضربه زد و سنگربان حریف موفق به مهار توپ شد.

مشکل دیگر این بود که توپ‌های زیادی برای ارلینگ هالند ارسال می‌شد، اما از کیفیت کافی برخوردار نبود. همچنین در چند نوبت پاس‌هایی به مقصد این بازیکن، در میانه راه توسط گوندوگان قطع شد. این ستاره 31 ساله یک هافبک هجومی است، اما از فصول گذشه عادت کرده در حملات شرکت کند و انگار هنوز نمی‌داند دیگر بازیکنی به نام ارلینگ هالند در ترکیب وجود دارد.

در طول مدت حضور این ستاره نروژی در ترکیب تیم دورتموند، او به‌طور متوسط 32 بار در هر بازی توپ را لمس می‌کرد. برای مقایسه، روبرت لواندوفسکی فصل گذشته تقریبا 35 بار در هر بازی بایرن توپ را لمس کرد و این یعنی هالند برای گلزنی نیاز ندارد زمان زیادی مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد. اگر قرار به ادامه این روند باشد، شاید ارلینگ هالند در طول فصل برابر تیم‌های ضعیف‌تر نتواند درخشش چندانی داشته باشد و گلزنی‌های او به مسابقات بزرگ معطوف شود.

دیدگاهتان را بنویسید