اخبار پاری سن ژرمن

خشم درون نیمار؛ او چگونه PSG را شگفت‌زده کرد؟

به گزارش اخباره پاریس ژرمن:پی اس جی تمایلی برای حفظ نیمار نداشت و او را در فهرست خروج قرار داده بود اما هرگز انتظار چنین واکنشی از ستاره برزیلی را نداشت. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

هرچند به نظر می رسد نیمار مبارزه برای زدن ضربات پنالتی در پی اس جی را به کیلیان امباپه باخته اما آمار و ارقام او در شروع فصل، بهتر از ستاره فرانسوی بوده و او ستاره اول تیمش است. آمار و ارقام به سود نیمار است و به نظر می رسد خشم درونی نیمار، باعث تحولاتی کاملا مثبت در او شده است. ظاهرا پس از پنج سال حضور در پاریس، این برزیلی بیش از هر زمان دیگری کار خود را جدی گرفته است.
نیمار که به یک بازیکن پرحاشیه معروف است، حالا ویژگی های غیرمنتظره ای از خود نشان می دهد. سوال اینجاست که آیا جنگ قدرت از دست رفته برای زدن ضربات پنالتی نیز او را به سمت درخشش بیشتر تحریک خواهد کرد؟

پنالتی جنجالی
بیش از یک هفته پیش در بازی خانگی مقابل مون‌پلیه(پیروزی 5-2 پی اس جی)، یک ضربه پنالتی باعث ایجاد تنش و درگیری بین این نیمار و امباپه شد. نیمار پنالتی را گل کرد و به درخواست امباپه پاسخ منفی داد.
پس از بازی، این دو ستاره بدون توجه به یکدیگر، در رختکن یک کلمه باهم حرف نزدند. ستاره برزیلی با لیونل مسی، مارکینیوش و لئاندرو پاردِس برای صرف غذا بیرون رفت، در حالی که امباپه با پدرش ورزشگاه را ترک کرد. 
جایگاه نیمار در تیم هنوز بالاست اما بعد از آن اتفاق، کریستوف گالتیه، مربی پی اس جی، که مشکل تیمش را کاملا حس کرده بود، تصمیم گرفت امباپه پنالتی ها را بزند. از نظر گالتیه، کیلیان شماره یک پی اس جی است. گالتیه در نشست خبری بازی با لیل گفت:«امباپه پنالتی ها را می زند و نیمار نیز پنالتی زن شماره 2 است.»

بدبینی نیمار به مدیران باشگاه
این اولین ضربه ای نیست که نیمار در فصل جاری دریافت می کند. انتقادات تند سران باشگاه در تعطیلات تابستانی نیز روی این فوق ستاره تاثیرگذار بود. ناصر الخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن، در یکی از نشست های خبری خود گفته بود:« انتظار دارم همه بازیکنان خیلی بیشتر از فصل گذشته تلاش کنند. خیلی خیلی بیشتر. هدف ما مشخص است؛ هر روز 200 درصد کار کنیم. هرکسی که تلاش نکند و راحتی خودش را ترجیح بدهد، کنار گذاشته خواهد شد.»
حرف های رئیس با بازخوردی منفی از سوی نیمار و اطرافیان او مواجه شد اما ستاره سابق بارسا به خوبی متوجه شده که امسال قضیه جدی است و باید بیشتر از همیشه تلاش کند.

ژروم روتن، بازیکن سابق پی اس جی و مجری رادیو مونته کارلو، می گوید:« نیمار تابستان آسانی را سپری نکرد. مدیران باشگاه می خواستند او را بفروشند یا قرض بدهند تا دیگر او را در تیم نداشته باشند. نیمار چگونه با این قضیه کنار آمد؟ او قطعاً واکنشی منفی نشان داد. چند هفته است که او ثابت کرده در مسیر درستی قرار دارد اما نیمار باید ثبات داشته باشد تا هرگونه انتقادی از بین برود. با این حال واضح است که او از اینکه امباپه پس از تمدید قرارداد در تیم قدرت بیشتری گرفته و دستمزدش نیز افزایش یافته، رنج می برد.»

نیمار جدید
واکنش سرسختانه نیمار چشمگیر است. از آغاز فصل جدید، این ستاره 222 میلیون یورویی در هر بازی بهترین بازیکن تیمش بوده و با پنج گل و 6 پاس گل در سه هفته نخست، بالاتر از امباپه(چهار گل و دو پاس گل) در فهرست برترین گلزنان لیگ یک فرانسه، رتبه اول را دارد. لیونل مسی هم سه گل زده و سه پاس گل داده است.

اما این همه ماجرا نیست. نیمار روی قدرت بدنی خود نیز کار کرده است و به محض اینکه تیمش توپ را از دست می دهد، به عقب بر می گردد. نیمار حتی زمانی که روی او خطا می شود نیز آرامش خودش را حفظ می کند.

فصل گذشته او به سختی می توانست در موقعیت های تک به تک خودش را نشان دهد. در چند هفته اخیر نیمار انعطاف پذیری گذشته خود را بازیافته و مثل دوران حضورش در بارسا دریبل می زند.

گریگوری کوپه، دروازه بان سابق پی اس جی، از تحول نیمار خوشحال است:« نیمار جدید خیلی جذاب است. مردم حالا برای تماشای بازی او به ورزشگاه می روند. او حالا باید غرور خود را کنار بگذارد و مطمئنم همه دوباره او را دوست خواهند داشت.»

پس از انتشار شایعاتی مبنی بر انتقال نیمار به چلسی یا بازگشتش به بارسلونا، نیمار قطعا ششمین فصل خود را در پی اس جی سپری خواهد کرد، هرچند سرمربی او گالتیه هنوز نمی خواهد هیچ احتمالی در مورد او را رد کند:« همیشه در فصل نقل و انتقالات، شگفتی های زیادی وجود دارد. نیمار نگفته که می خواهد برود. او با ماست و با بازی های خوبش، همه ما را متقاعد کرده است. به نظر نمی رسد او جدایی داشته باشد.»

حتی اگر گالتیه نیمار را دوست نداشته باشد، اما اعداد و ارقام نشان می دهند که ستاره برزیلی در بهترین فرم خودش قرار دارد. او از ابتدای فصل نیز مثل یک بازیکن حرفه ای تمام عیار رفتار کرده است. بیایید امیدوار باشیم که این روند، برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید