اخبار پاری سن ژرمن

وداع اشک‌بار کاسمیرو؛ حرف زدن برایم دشوار است

به گزارش اخباره پاریس ژرمن:مراسم ویژه باشگاه رئال مادرید برای خداحافظی با کاسمیرو امروز برگزار شد. مراسمی که فضایی کاملا احساسی داشت و ستاره برزیلی بغضش شکست. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

 کمتر کسی تصور می کرد که کاسمیرو از رئال جدا شود. هافبک برزیلی از سال 2013 برای رئال بازی می کرد و سال گذشته نیز قراردادش را تا 2024 تمدید کرده بود ولی یک پیشنهاد عالی از منچستریونایتد همه چیز را تغییر داد. کاسمیرو که با رئال به 18 جام رسید و توانست پنج بار قهرمانی چمپیونزلیگ را تجربه کند، حالا در منچستریونایتد به دنبال چالش هایی جدید خواهد بود. 

انتقال کاسمیرو جمعه شب رسمی شد و او شنبه با انتشار متنی کوتاه در صفحه توییتر خود، از هواداران رئال خداحافظی کرد.

کاسمیرو خطاب به هواداران رئال نوشت:« شگفت‌انگیزترین داستانی که تصور می کردم را در رئال تجربه کردم. امیدوارم روزی به رئال، باشگاهی که آن را خانه‌ام می دانم، برگردم. حتی اگر هزار بار زندگی کنم نیز نمی توانم لطف و محبت هواداران و باشگاه را جبران کنم. مثل همیشه، به پیش مادرید.»

کاسمیرو سال 2013 از سائوپائولو به شکل قرضی راهی رئال شد و آوریل همان سال اولین بازی رسمی خود برای رئال مادرید را با صلاحدید ژوزه مورینیو انجام داد. رئال قرارداد او را دائمی کرد و فصل 14-2013 به تیم اول منتقل شد. کاسمیرو با 17 دقیقه بازی درخشان در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر دورتموند، نام خود را بر سر زبان ها انداخت. او در شرایطی وارد زمین شد که رئال در زمین دورتموند 2-0 عقب بود و اگر یک گل دیگر دریافت می کرد، بازی به وقت های اضافه می رفت. 

کاسمیرو با تصمیم کارلو آنچلوتی وارد زمین شد و فوق العاده کار کرد. در نهایت رئال به لطف پیروزی 3-0 بازی رفت، راهی نیمه نهایی شد. کاسمیرو فصل بعد را قرضی در پورتو بازی کرد و تابستان 2015 با نظر رافا بنیتس به رئال برگشت و تبدیل به بازیکن ثابت تیم شد. او با رئال پنج لیگ قهرمانان، سه لالیگا، سه سوپرجام اروپا، یک کوپا دل ری، سه جام جهانی باشگاه ها و سه سوپرجام اسپانیا را کسب کرد.

فلورنتینو پرز، رئیس رئال، شنبه شب در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود که برای کاسمیرو مراسم خداحافظی ترتیب خواهند داد تا وداعی باشکوه با او داشته باشند. او تاکید کرد که کاسمیرو اسطوره باشگاه است.

در مراسم ویژه امروز، کارلو آنچلوتی و بازیکنان رئال نیز حضور دارند تا با کاسمیرو خداحافظی کنند. در ابتدا فلورنتینو پرز شروع به صحبت کرد و گفت:« اصول و معیارهای رئال مادرید نیاز به فوتبالیست هایی خاص و بزرگ دارد. بازیکنانی که بتوانند افسانه باشگاه را ادامه دهند. خیلی ها تعجب می کنند که ما چطور در رئال مادرید کارهای به ظاهر غیرممکن را انجام می دهیم. اینجا ما بخشی از این پاسخ را داریم، به لطف بازیکنانی مثل کاسمیرو که امروز عشق و محبت ما را دریافت می کنند. اینجا هستیم تا به یکی از اسطوره های باشگاه ادای احترام کنیم. کاسمیروی عزیز، ورود تو به رئال در 20 سالگی را در خاطر دارم. همیشه نیز آن 20 دقیقه بازی فوق العاده ات مقابل دورتموند در یاد هواداران خواهد ماند. دیداری که کلید فتح دهمین لیگ قهرمانان بود. 10 سال گذشت و تو یکی از اسطوره های ما شدی. صادقانه بگویم که هرگز تصور نمی کردم چنین روزی بیاید. فرزندانت در مادرید متولد شده اند و همیشه بازیکنی فداکار و متواضع بودی. افتخار می کنیم که تو سال ها پیراهن رئال را به تن کردی. در زمین همیشه تمام انرژی ات را می گذاشتی و فشار بازی در رئال مادرید را به خوبی تحمل کردی. همواره برای بازیکنان جوان تیم مثل یک راهنمای بزرگ بودی و این نمونه ای از تعهد و احترامت به ارزش های باشگاه است.

پایان دادن به این دوران خوب آسان نیست. آن روز را به یاد دارم که به من گفتی فقط پنج بازی برای نشان دادن کیفیت خودت نیاز داری و در نهایت 336 بار برای رئال به میدان رفتی که با 18 عنوان قهرمانی همراه شد. تو حق تصمیم گیری در مورد آینده ات را داشتی و ما به خواسته‌ات احترام گذاشتیم. تو با سوپرجام اروپا و قرار گرفتن در فهرست نامزدهای توپ طلا رئال را ترک می کنی و به باشگاه دوست و افسانه ای منچستریونایتد خواهی رفت. هر جا باشی سفیر رئال خواهی بود و اینجا همیشه خانه تو است.»

سپس کاسمیرو شروع به صحبت کرد ولی خیلی زود بغضش شکست و به گریه افتاد:«می خواستم …. (شروع به گریه می کند)…ببخشید، حرف زدن برایم دشوار است. وقتی با همسرم به مادرید آمدیم، کسی را نمی شناختیم. به یک کشور جدید با فرهنگی متفاوت آمده بودیم و کسی هم مرا نمی شناخت. اینجا یک زندگی جدید ساختیم و خانواده تشکیل دادیم. وقتی سائوپائولو را ترک کردم، اطمینان داشتم که روزی به پیراهن تیم اول رئال خواهم رسید اما می دانستم که ابتدا باید برای تیم دوم(کاستیا) بازی کنم. انگیزه زیادی داشتم و در تیم دوم رئال چیزهای زیادی یاد گرفتم. آینده رئال را همین بازیکنان آکادمی می سازند.»

کاسمیرو ادامه داد:« من در رئال برنده همه عناوین قهرمانی شدم ولی فکر می کنم پیوستن به رئال بهترین اتفاقی بود که می توانست در فوتبالم رخ بدهد. موفقیت هایم را مدیوم مادرم، همسرم، خانواده‌ام، باشگاه، مربیان و هم تیمی هایم هستم. بدون آنها رسیدن به موفقیت غیرممکن بود. ممنون از رئال که مرا به انسان و فوتبالیستی بهتر تبدیل کرد. باید به لوکا مودریچ و تونی کروس هم اشاره کنم که بازی کنارشان برایم افتخار بزرگی بود و هرگز فراموش‌شان نخواهم کرد. از هواداران نیز به خاطر همه آن شب های جادویی برنابئو تشکر می کنم. رئال همیشه بهترین ها را در اختیار دارد و برای همین، همیشه بهترین است.

رئال به جام بردن ادامه خواهد داد و این در ذات باشگاه است. باید یادآوری کنم که روزی به رئال بر می گردم تا این لطف و محبت را جبران کنم. می خواهم در آینده نیز به رئال کمک کنم. چیزهایی که در رئال یاد گرفتم، به من در منچستریونایتد کمک خواهند کرد. ممنون اقای رئیس، با تو رئال آینده‌ای درخشان تر خواهد داشت و به کسب جام ادامه خواهد داد. به پیش رئال.»

دیدگاهتان را بنویسید