اخبار پاری سن ژرمن

لواندوفسکی مانع بازگشت مسی به بارسلونا!

به گزارش اخباره پاریس ژرمن:یک سال بعد از وداع اشک‌بار لیونل مسی با بارسلونا، او نسبت به صحبت‌های اخیر مدیران بارسا درباره بازگشتش به نوکمپ واکنشی نشان نداده و مصمم است با پیراهن PSG افتخارآفرینی کند. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

 امسال تابستان نام لیونل مسی زمانی توسط باشگاه بارسلونا مطرح شد که هیچکس انتظارش را نداشت؛ در جریان تور آمریکای بلوگرانا. خوان لاپورتا با مطرح کردن نام ابرستاره آرژانتینی و اعلام اینکه بارسا منتظر بازگشت مسی است حس نوستالژی هواداران را زنده کرد.

صحبت‌های لاپورتا یک سال بعد از جدایی ناگهانی و غیرمنتظره مسی مطرح شد. کسی که با 672 گل بهترین گلزن تاریخ باشگاه است و بیشتر از هر کس دیگری پیراهن بلوگرانا را به تن کرده است (در 778 مسابقه). لاپورتا با اشاره به لیونل مسی گفت:” من امیدوارم و آرزو می‌کنم که دوران مسی در بارسا تمام نشده باشد. من از نظر اخلاقی مدیون او هستم”.

ولی ستاره آرژانتینی تا این لحظه به حرف‌های رئیس بارسلونا هیچ واکنشی نشان نداده است. یا دست‌کم به صورت علنی شاهد واکنش او نبوده‌ایم. ژاوی هرناندز هم وارد ماجرایی شد که لاپورتا با مطرح کردن نام مسی آغاز کرده بود. سرمربی بارسا گفت:” لئو الان با باشگاه دیگری قرارداد دارد. اینکه بگوییم مسی امسال به ما ملحق می‌شود خوش‌خیالی است. ولی من هم دلم می‌خواهد دوران او در بارسا تمام نشده باشد”.

لیونل مسی دست‌کم تا سال 2023 با PSG قرارداد دارد و شکی نیست که جدا شدن او از باشگاه فرانسوی به این راحتی‌ها نخواهد بود. کافی است به شرایط نیمار نگاه کنید که چند بار سعی کرد پاریس را ترک کند و به اسپانیا برگردد ولی پاریسی‌ها هر بار به روشی مانع از جدایی ستاره برزیلی شدند.

روزنامه اسپانیایی ال‌پائیس به نقل از منابع خود در باشگاه بارسلونا می‌گویند مسی در پشت پرده با مدیران باشگاه در تماس بوده و از اینکه ژاوی هدایت بارسا را به دست گرفته خوشحال است. حتی اگر این ادعا را بپذیریم، واقعیت این است مسی تا این لحظه به صورت علنی کوچکترین واکنشی به ابراز علاقه لاپورتا و ژاوی نشان نداده است.

در اینکه بین مسی و ژاوی رفاقتی عمیق وجود دارد شکی نیست. یک سال پیش، ژاوی تعطیلات خود را نیمه‌کاره رها کرد و به بارسلون برگشت تا در مراسم خداحافظی اشکبار ستاره آرژانتینی شرکت کند. مسی در همان مراسم گفت:” من هر کاری که ممکن بود کردم تا اینجا بمانم ولی مطمئن نیستم این درباره باشگاه هم صادق باشد”. لاپورتا دو روز قبل از آن درباره اینکه چرا بارسلونا نمی‌تواند مسی را حفظ کند گفته بود:” برای اینکه با قوانین فیرپلی مالی هماهنگ بشویم باید حق پخش تلویزیونی را به مدت پنجاه سال از دست بدهیم. من این کار را برای هیچکس نخواهم کرد حتی برای بهترین بازیکن تاریخ”. جالب اینجا است که امسال تابستان لاپورتا برای تخطی نکردن از معیارهای مالی لالیگا دست به همان کاری زد که گفته بود برای هیچکس انجام نخواهد داد: واگذاری حق پخش تلویزیونی.

اما یکی دیگر از اتفاقاتی که باعث دور شدن مسی از بارسا شده است انتقال روبرت لواندوفسکی است. این مهاجم لهستانی یکی از معدود فوتبالیست‌هایی است که ابرستاره آرژانتینی با آنها مشاجره علنی داشته است. در آخرین مراسم توپ طلا، بعد از قرار گرفتن جایزه در دستان لئو مسی، ستاره لهستانی که مدعی بود توپ طلا حق او بوده است کنایه‌هایی به مسی زد. لئو که از حرف‌های لوا عصبانی شده بود به خبرنگاران گفت:” بگذارید هر چه می‌خواهد بگوید. به این حرف‌ها علاقه‌ای ندارم”.

از سوی دیگر لواندوفسکی در بارسا در همان پستی بازی می‌کند که مسی امیدوار است فوتبالش را با بازی در این پست به پایان برساند. همه این‌ها دست به دست هم می‌دهد تا ستاره آرژانتینی را فعلا از بارسا دور نگه دارد. تا زمانی که کسانی در اتاق مدیریت و در رختکن بارسا همه اهرم‌های قدرت را در اختیار دارند که مسی را از باشگاه رانده بودند، بعید است شاهد بازگشت ابرستاره به باشگاه کاتالان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید