اخبار پاری سن ژرمن

مسی و اضطراب همیشگی بابت توپ طلا!

به گزارش اخباره پاریس ژرمن:کیلیان امباپه، ستاره پی اس جی، در مصاحبه ای اختصاصی با فرانس فوتبال، در مورد مسائل مختلف از جمله شایستگی کریم بنزما، نقش رئال در توپ طلا و استرس لیونل مسی قبل از توپ طلای هفتم صحبت کرد. برای ادامه مطلب با اخبار پاری سن ژرمن همراه باشید.

فهرست اولیه نامزدهای توپ طلا دیروز از سوی فرانس فوتبال اعلام شد و نام کیلیان امباپه، ستاره پی اس جی نیز در آن بود. امباپه فصل گذشته با پی اس جی قهرمان لوشامپیونا شد و عنوان آقای گلی لیگ را نیز کسب کرد ولی در رسیدن به مهمترین هدف خود یعنی فتح لیگ قهرمانان ناکام ماند تا شانس زیادی برای توپ طلا نداشته باشد.

امباپه، کریم بنزما را شایسته توپ طلا می داند. او در مصاحبه با فرانس فوتبال و در پاسخ به سوالی در مورد سه شانس اول توپ طلا گفت:« اول کریم بنزما، دوم من و سپس سادیو مانه. کریم 34 ساله است و بهترین فصل فوتبالی خود را با رئال تجربه کرد. او یک لیگ قهرمانان دیگری را نیز برد و در آن بسیار هم تعیین کننده کار کرد. اگر امسال توپ طلا به کریم نرسد، اعتقادم به این جایزه را از دست می دهم و دیگر اسمش را نیز نخواهم برد.»

شانس کسب توپ طلا به عنوان بازیکن رئال:« بله، تاثیر زیادی دارد. رئال مادرید ماشین توپ طلاست و باید این را پذیرفت. در نهایت اما این فقط نام باشگاه نیست که باعث موفقیت شما در کسب توپ طلا می شود. اطمینان دارم می توانم روزی با پیراهن پی اس جی نیز برنده این جایزه شوم.»

تاثیر لابی کردن در کسب توپ طلا:« مسلما تاثیر دارد و به این مساله اعتقاد دارم. به خصوص این در هفت یا هشت سال اخیر مشهود است. باید حمایت باشگاه، هواداران، هم تیمی ها، مربیان و رسانه ها را با خود داشته باشید و همه چیز مثل یک پازل است. اگر هم تیمی های خودتان و باشگاه به بهترین بودن شما باور نداشته باشند، چطور می توانید بقیه را متقاعد کنید؟ نقش فشار رسانه ای نیز انکار ناپذیر است. وقتی هر روز در رسانه ها عنوان کنند که شما بهترین هستید، این روی نظر رای دهندگان هم تاثیرگذار خواهد بود. رئال این را به خوبی می داند و هر سال با این روش موفق می شود در ذهن بقیه القا کند که بازیکنانش بهترین هستند و باید نامزد اول توپ طلا باشند. هر چه به زمان رای گیری نزدیک شویم، این فشار رسانه ای نیز بیشتر خواهد شد.»

بازیکنانی که به حق خود در توپ طلا نرسیدند:« باید به آندرس اینیستا و ژاوی اشاره کنم که در قهرمانی های بارسا و نیز تیم ملی اسپانیا نقش مهمی داشتند و به توپ طلا نرسیدند. همچنین تیری آنری در سال 2003 نیز فاصله ای با توپ طلا نداشت ولی پاول ندود برنده شد.»

صحبت با لیونل مسی در مورد توپ طلا:« سال گذشته صبح روز مراسم توپ طلا با او حرف زدم. مسی را مضطرب و عصبی دیدم و شاید به این فکر می کرد که در مراسم چه بگوید و جایزه را چطور بگیرد. برایم عجیب بود و باور نمی کردم. تصورم بر این بود که برای مسی دیگر باید به یک مساله عادی تبدیل شده باشد ولی او شور و هیجان روز اول خود را داشت.»

رویای توپ طلا:« رویای توپ طلا را دارم و اگر چیزی غیر از این بگویم، دروغ گفته ام. هر فوتبالیست بزرگی به توپ طلا فکر می کند. البته که افتخارات تیمی بسیار مهم هستند ولی قطعا توپ طلا رویای هر فوتبالیستی است. سال 2017 که برای اولین بار در فهرست نامزدهای توپ طلا قرار گرفتم، بسیار خوشحال شدم ولی از سه سال گذشته هدفم کسب این جایزه بوده و دوست دارم به آن برسم. من رویاپرداز و جاه طلبم و می خواهم برنده توپ طلا شوم. برای خودم حد و مرزی قائل نیستم و می خواهم بارها این جایزه را کسب کنم.»

دیدگاهتان را بنویسید